وقتی به یک سفر عالی فکر می کنیم ناخودآگاه تصویر یک جزیره سرسبز رویایی را در ذهن تداعی می کنیم اما در میان آن ها جزیره مرموز و استثنایی هم وجود دارد که شاید اصلا دوست نداشته باشید از نزدیک ببینید.

معرفی 8 جزیره مرموز

جزیره گوکی

جزیره گوکی ، جزیره مرموز

جزیره گوکی یکی از بهترین نمونه هایی است که اگر در آرامش رها شود طبیعت در آن همیشه برنده است. زمانی که ماهیگیران این روستا تصمیم گرفتند به زندگی شهری برگردند طبیعت بر روستا چیره شد و تمام خانه ها و کوچه پس کوچه های روستا را غرق در شاخ و برگ های سرسبز خود کرد.

آبشار زیردریایی در جزیره مائوروتیوس

آبشار زیردریایی در جزیره مائوروتیوس ، جزیره مرموز

جزیره مائوروتیوس علاوه بر این که یک بهشت گرمسیری است منابع طبیعی منحصر به فردش چشم انداز بسیار زیبایی را بوجود آورده است. وقتی از بالا به این جزیره نگاه بیندازید نمای آبشار زیردریایی که در اثر جریان شن ها به سمت پایین بوجود آمده است را ببینید.

جزیره مارها

جزیره مارها ، جزیره مرموز

این جزیره به علت این که محل زندگی افعی طلایی سمی ترین مار دنیاست به این اسم نام گذاری شده است. تخمین زده شده است که در این جزیره ۴۰۰۰ مار افعی زندگی می کند به عبارت دیگر در هر متر مربع یک مار. این جزیره به قدری خطرناک است که دولت برزیل رفتن به آن جا را منع کرده است.

جزیره بووه

جزیره بووه ، جزیره مرموز

جزیره بووه دورافتاده ترین جزیره در کره زمین است که در جنوبی ترین نقطه اقیانوس اطلس قرار دارد. این جزیره به علت دورافتاده بودنش چندین بار کشف شده است و اولین بار توسط شخصی به نام Jean-Baptiste Charles Bouvet de Lozier در سال ۱۷۳۹ کشف شده است اما اطلاعات او به قدری ناقص بود که کسی نتوانست جزیره را پیدا کند. دومین بار در سال ۱۸۰۸ صیادی به نام James Lindsay آن را کشف کرده و جزیره Lindsay نامگذاری کرد. ۱۷ سال بعد شخص دیگری نیز آن را کشف کرده و Liverpool نامگذاری کرد. سرانجام پس از مناظرات فراوان در سال ۱۹۷۱ کشف جزیره به نام Jean-Baptiste ثبت شد.

جزیره کلیپرتون

جزیره کلیپرتون ، جزیره مرموز

کلیپرتون یک جزیره مرجانی است در اقیانوس آرام که هزاران کیلومتر از خشکی دور است. در سال ۱۹۰۰ از این جزیره برای استخراج کود گوانو استفاده می شده است. در سال ۱۹۱۰ یک فانوس دریایی در این جزیره ساخته شد و حدود ۱۰۰ نفر در جزیره زندگی می کردند. هر دو ماه یک بار یک کشتی برای فراهم کردن غذا و دیگر نیازهای ساکنان جزیره می آمد. در سال ۱۹۱۴ به علت جنگ داخلی در مکزیک فرستادن کشتی به این جزیره متوقف شد و مردم جزیره فراموش شدند. آخرین بازماندگان جزیره ۳ زن و ۸ کودک بودند که توسط کشتی آمریکایی نجات پیدا کردند.

جزیره ارنست تلمان

جزیره ارنست تلمان ، جزیره مرموز

ارنست تلمان جزیره کوچکی در نزدیکی کوباست. در سال ۱۹۷۲ رهبر کوبا فیدل کاسترو قرار ملاقاتی با رهبر آلمان شرقی اریش هونکر در این جزیره برقرار کرد و در آن زمان به افتخار رهبر حزب کمونیست آلمان ارنست تلمان نامگذاری شده بود. از زمانی که دیوار برلین فرو ریخت و آلمان شرق و غرب به یک کشور متحد تبدیل شد دیگر نام جزیره ارنست تلمان در هیچ سند و مدرکی ذکر نشد.

جزیره پالمیرا

جزیره پالمیرا ، جزیره مرموز

این جزیره مرجانی نیز یکی دیگر از دورافتاده ترین مکان روی کره زمین است. جزیره پالمیرا دارای مرداب هایی است که از جنگل های انبوه پوشیده شده است. خرافه های زیادی در رابطه با این جزیره وجود دارد و چندین کشتی در اطراف این جزیره ناپدید شده اند. برای رفتن به این جزیره باید اجازه کسب کرد.

جزیره ولکان

جزیره ولکان ، جزیره مرموز

در شمال فیلیپین رودخانه ای بنام تال وجود دارد و در این رودخانه جزیره ای است به نام تال ولکانو. در وسط جزیره رودخانه دیگری وجود دارد که در واقع دهانه یک کوه آتشفشان است و داخل این رودخانه جزیره دیگری وجود دارد به نام جزیره ولکان.

امیدوارم با این 8 جزیره مرموز دنیا آشنا شده باشید و جز مقصد های تفریحی شما نباشد 🙂

 بیشتر بخوانید : درباره کشور ایسلند

منبع : بدونیم