پس از توزیع دومین قسمت سریال ممنوعه برخی از رسانه‌ها به انتقاد از داستان و ارتباط شخصیت‌های این مجموعه پرداختند. پس از این انتقادها رئیس سازمان سینمایی و معاون نظارت و ارزشیابی از منتقدان خواستند سایر قسمت‌های این مجموعه را تماشا کنند. امروز امیر پورکیان در مصاحبه‌ای اعلام کرده که مخاطب این سریال جوانان پانزده شانزده ساله‌ای هستند که در خیابان شیشه می‌کشند و او می‌خواهد آنها جذب این سریال کند تا بدانند مسیری که می‌روند اشتباه است!

امیر پورکیان کارگردان سریال «ممنوعه» که این روزها حاشیه‌های زیادی را در فضای مجازی و رسانه‌ها به وجود آورده در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می کند با شرایط به وجود آمده برای «ممنوعه»، توزیع آن تا قسمت آخر امکان‌پذیر خواهد بود؟ ایرنا گفت :

« این اثر در حدود 20 تا 25 قسمت عرضه خواهد شد. من فکر نمی‌کنم مسأله این‌گونه باشد، یک آدم باسواد که حواشی و هجمه‌ها را مطرح کرده است بیاید و با من بحث کند. کسی که من با آیه قرآن جوابش را خواهم داد. خود من دبیر دبیرستان بوده‌ام. من در میان مردم بوده‌ام و دغدغه‌مند هستم. این اثری که من ساخته‌ام هزار برابر موارد بدترش را در اطرافمان دیده‌ایم، اما من نمی‌دانم تا کی می‌خواهیم پنهان‌کاری کنیم. »

او در ادامه و درباره مخاطبان این سریال می‌گوید:

« مطمئن باشید «ممنوعه» را هر کس تا آخر دنبال کند، در مسیرش تجدیدنظرهایی خواهد کرد. مخاطب من کسی نیست که کتاب‌های استاد مطهری، علی شریعتی و یا شعرهای مولانا را بخواند و مسیر زندگی‌اش را این‌گونه انتخاب کند. مخاطب من همان مخاطبی است که وقتی از پارکینگ خانه‌ام خارج می‌شوم، در مسیر می‌بینم نوجوانان 14-15 ساله‌ دور هم جمع شده‌اند و پایپ دستشان گرفته و شیشه می‌کشند. من می‌خواستم این‌ها را جذب کنم پس باید به زبان خودشان با آن‌ها حرف بزنم. وقتی‌ جذبشان کردم، آن وقت بلدم چه جوری نتیجه‌گیری کنم که بدانند مسیری که می‌روند غلط است. شک نکنید سریال به آن سمت می‌رود. »

همچنین امیر پورکیان کارگردان سریال ممنوعه در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره مدت زمان تولید این سریال شبکه نمایش خانگی گفت:

« اواخر دی ماه سال ۹۶ فیلمبرداری سریال «ممنوعه» آغاز شد و با احتساب پیش تولید حدود ۷ ماه فیلمبرداری و تولید این مجموعه به طول انجامید. »

او ادامه داد:

« در طول فیلمبرداری همدلی بازیگران و تیم تولید کمک زیادی به روند ساخت داشت و می‌توان گفت «ممنوعه» را قلب‌ها ساخته است. من به عنوان کارگردان سر صحنه فیلمبرداری اگر ایده‌ای داشتم به بازیگران انتقال می‌دادم اما اکثر صحنه‌ها با همفکری و همدلی بازیگران این سریال اتفاق افتاد. »

پورکیان ضمن اعتراض به حواشی به وجود آمده برای این سریال گفت:

« من انتظار حمایت از ارگان‌های دولتی برای پخش «ممنوعه» داشتم، چون سریال ممنوعه نگاهی به مسائل روز و دغدغه‌های اجتماعی دارد و این نوع نگاه در سینما و شبکه نمایش خانگی طالب حمایت از طرف ارگان‌های دولتی است، اما برعکس نه تنها حمایتی از این سریال نشده بلکه نوعی هجمه هم قبل از پخش در بین آنها وجود داشته است. »

امیر پورکیان افزود:

« اگر حمایت چند مدیر شایسته در وزارت ارشاد وجود نداشت، شاید اصلا سریال «ممنوعه» به بازار نمی‌آمد. در برخی صحنه‌ها مجبور شدیم نکاتی را به نمایش در آوریم که چالش‌برانگیز بوده و باید نشان داده شود، اما نتیجه خوبی در پایان سریال خواهیم داشت. در این سریال به روابط «ممنوعه» اشاره شده و عواقب آن به نمایش درآمده است اما نمی‌دانم چرا برخی از دوستان دو متر بیشتر را نمی‌بینند. »

همچنین اظهار داشت:

« منتقدان و معترضان باید با چشان بازتر و صمیمانه‌تر به سریال ممنوعه نگاه کنند. با نگاهی که این دوستان دارند حتی نمی‌شود برای بچه‌های ۷ ساله فیلم ساخت. مخاطب ما امروز هوشیار است و نمی‌توان هر داستانی را در قالب فیلم به خورد او داد. از این دوستان می‌خواهم اجازه دهند به شعور مخاطب توهین نشود و ممنوعه راه خود را ادامه دهد، اگر می‌توانستم روزی در فضای مجازی ممیزی‌هایی که انجام شده در بازدید عموم قرار می‌دادم تا آنها قضاوت کنند که این صحنه‌ها هنجارشکن بوده یا آموزنده. »

پورکیان در پایان اظهار کرد:

« برای جشنواره فیلم فجر  یک فیلم در حال تولید دارم، فیلمی در ژانر اجتماعی و با دغدغه‌های روز که امیدوارم برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده شود. »

جهت دانلود سریال جذاب ممنوعه کلیک کنید .