اپلیکیشن Greenify بهینه سازی باتری گوشی اندروید است که برنامه هایی که از آن زیاد استفاده نمیکنید را بهینه میکند تا در مصرف باتری گوشی صرفه جوی شود.

گوشی اندروید شما حتما دارای اپلیکیشن های است که از این اپلیکیشن ها استفاده میکنید ، ولی همیشه استفاده میکنید ؟ گاهی هر چند وقت شاید یک استفاده کنید و دوباره به حال خودش رهاش کنید ، ولی همین رها کردن در مصرف باتری گوشی شما تاثیر دارد و فکر نکنید برنامه رها شده یکجا آروم نشسته و منتظر شماست تا بعدا به این اپلیکیشن یک سری بزنید و در این مدت هم ظاهرا مظلوم در یکجا گوشی شما نشسته ولی این اپلیکیشن مظلوم که ازش استفاده نمیشه کلی از انرژی باتری گوشی شما را مصرف میکند .

نحوه کار با اپلیکیشن Greenify

خب اپلیکیشن Greenify بعد از نصب و اجرا ، اول از شما میخواهد نوع دستگاه که آیا روت است یا خیر مشخص کنید بعد به شما میگوید اپلیکیشن های مورد نظر خود را برای اعمال حالت خواب انتخاب کنید . صفحه مربوط به این کار از چند بخش تشکیل شده که شامل لیست برنامه های درحال فعالیت در پشت پرده ( Running in background ) ، برنامه ریزی شده برای اجرای عملیات ( Scheduled running ) و اپلیکیشن هایی که درصورت نیاز وظیفه ای را انجام داده و ممکن است باعث کاهش سرعت شوند ( May slow down the device when … ) میگردد. گزینه More هم برای مشاهده فهرست تمامی برنامه های نصب شده بر روی تلفن همراه به کار میرود.

با لمس هر یک از عناوین لیست های مذکور و انتخاب آنها(به صورت تکی یا دسته ای)، آیکن تایید که به شکل علامت تیک میباشد در سربرگ ظاهر خواهد شد و شما باید بر روی آن اشاره نمایید تا برنامه های انتخاب شده به خواب فرو روند. بعد از این کار، صفحه دیگری باز میشود که میتوانید عملیات فوق را برای هر یک از اپلیکیشن ها، با انتخاب آنها و لمس آیکن مثلثی شکل غیرفعال کنید. این صفحه نیز به دو بخش درحال انتظار(Pending) و به خواب رفته(Hibernated) تقسیم شده است و امکانات دیگری برای بروزرسانی فهرست موجود و افزودن برنامه های دیگر به چشم میخورد.

هرچند وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی، به همین راحتی انجام میپذیرد اما تنظیمات حرفه ای تری نیز برای آن در دسترس میباشد. در ادامه شما را با گزینه های موجود در منوی “Greenify” آشنا میکنیم.

Enable/Disable auto hibernation : این گزینه به کاربران امکان میدهد تا اجرای عملیات به خواب بردن برنامه ها را به صورت خودکار و یا بالعکس درآورند.

Create hibernation shortcut : با لمس این گزینه، آیکن میانبری برای عملیات به خواب بردن اپلیکیشن هایی که در لیست Pending برنامه فوق وجود دارند، ایجاد میگردد.

Exprimental Features : در این بخش، گزینه هایی برای فعال یا غیرفعال کردن عملکردهای مختلف برنامه ها گنجانده شده است که در نهایت منجر به استفاده بهتر از “Greenify” میشود. برای مثال میتوانیم به امکان دریافت هشدار از اپلیکیشن های به خواب رفته(Keep Notifications)، بهینه سازی روت و سازگاری آن با برنامه ها(Boost Mode) و از کار انداختن سیستم ایمنی اپلیکیشن ها(Greenifying system apps) اشاره کنیم. البته فراموش نکنید که به منظور استفاده از قابلیت های ذکر شده، باید Xposed Installer و فریم ورک های(Framework) لازم را از داخل برنامه نصب نمایید.

قابلیت جالب اپلیکیشن Greenify را نیز نام ببریم. درصفحه انتخاب برنامه ها، با اشاره بر روی آیکن به شکل ذره بین در سربرگ و تایید راهنمایی مربوط به آن، یک اعلان در نوار وضعیت گوشی ظاهر میگردد. حال اگر برنامه ای را اجرا نموده و سپس این اعلان را لمس کنید، برنامه مذکور به لیست Hibernated ها افزوده میشود.

با توجه به امکانات این برنامه اندرویدی، استفاده از آن به خصوص برای کاربرانی که تعداد زیادی اپلیکیشن بر روی دستگاه خود نصب کرده اند، معقولانه به نظر میرسد. به هرحال همه ما علاقه مند به برخورداری از بالاترین سرعت ممکن در تلفن همراه هستیم و ” اپلیکیشن Greenify ” گزینه مناسبی برای دستیابی به این امر میباشد.

در صورتی که از طریق موبایل و اندروید قصد دانلود این برنامه را دارید پیشنهاد میکنیم از دانلود منیجر مخصوص اندروید به نام اپلیکیشن ADM Pro ، که سرعت دانلود را چندین برابر میکند دانلود کنید .