جایزه انتخاب مردمی با شعار « برای مردم، توسط مردم » برگزار شد و فیلم های برگزیده سال 2018 به انتخاب مردم اعلام شدند. مارول با فیلم « انتقام جویان: جنگ ابدیت » ( Avengers: Infinity War ) برنده قاطع فیلم محبوب مردم بود. میان سریال‌های تلویزیونی هم « شکارچیان سایه » ( Shadowhunters ) در صدر قرار گرفت.

جهان سینمایی مارول برنده چندین جایزه شد از جمله اسکارلت جوهانسون که جایزه بهترین ستاره زن سال 2018 را از طرف مردم دریافت کرد. چدویک بوسمن و دانای گوییریا ستاره‌های فیلم « بلک پنتر » ( پلنگ سیاه ) به ترتیب برنده جایزه بهترین ستاره مرد سینما و بهترین ستاره فیلم‌های اکشن شدند.

هری شام جونیور و کاترین مک‌نامارا هم برای نقش‌آفرینی‌شان در سریال «شکارچیان سایه» برنده جایزه شدند. «ریوردیل» (Riverdale) برنده بهترین درام شد در حالی که سریال «نارنجی مد تازه است» (Orange is the New Black) توانست جایزه مردمی بهترین کمدی را به خانه ببرد.

مراسم امسال جایزه مردمی، مجری نداشت. جوایز مهمی که به انتخاب مردم به فیلم‌ها و سینماگران داده شد به شرح زیر هستند :

لیست فیلم های برگزیده سال 2018 به انتخاب مردم

بهترین فیلم 2018بهترین فیلم کمدی 2018بهترین فیلم اکشن 2018بهترین فیلم درام 2018بهترین فیلم خانوادگی 2018بهترین ستاره درام 2018
انتقام‌جویان: جنگ ابدیتجاسوسی که از من روی برگرداند (The Spy Who Dumped Me)انتقام‌جویان: جنگ ابدیتپنجاه طیف آزادی (Fifty Shades Freed)خانواده شگفت‌انگیزان 2جیمی دورنان (پنجاه طیف آزادی)
بهترین ستاره مرد 2018بهترین ستاره زن 2018بهترین ستاره کمدی 2018بهترین ستاره اکشن 2018بهترین سریال 2018بهترین سریال درام 2018
چدویک بوسمن (بلک پنتر)اسکارت جوهانسون (انتقام‌جویان: جنگ ابدیت)ملیسا مک‌کارتی (پایه مهمانی/ life of the party)دانای گوییریا (بلک پنتر)شکارچیان سایهریوردیل
بهترین سریال کمدی 2018بهترین سریال احیاشده 2018بهترین شوی روزانه 2018بهترین شوی شبانه 2018بهترین کنسرت 2018شمایل مد 2018
نارنجی مد تازه استدودمان (Dynasty)برنامه الن دی جنرسبرنامه جیمی فالونتیلور سوییفتویکتوریا بکهام

بهترین فیلم 2018

انتقام‌جویان : جنگ ابدیت

فیلم ساخته برادران روسو که در آن همه ابرقهرمانان از کاپیتان آمریکا تا دکتر استرنج و بقیه جمع شده‌اند تا جهان را از نابودی توسط تانوس نجات بدهند. امتیاز فیلم در متاکریتیک 68 از 100 است اما دوستداران سینما آنقدر به آن علاقه نشان داده‌اند که امتیازش در imdb به 8.6 از 10 رسیده و توانسته رتبه پنجاه و دوم را در میان 250 فیلم برتر این سایت مرجع سینمایی کسب کند.

بهترین فیلم کمدی 2018

جاسوسی که از من روی برگرداند (The Spy Who Dumped Me)

اکشن-کمدی ساخته سوزانا فوگل که میلا کونیس بازیگر اصلی آن است. داستان دو زن به نام آدری و مورگان که دوستان خوب یکدیگر هستند و یکی از زن‌ها متوجه می‌شود که نامزدش که او را رها کرده درواقع جاسوس بوده. از اینجا به بعد دو زن وارد یک توطئه بین‌المللی می‌شوند. منتقدان فیلم را به شدت ضعیف ارزیابی کرده‌اند.

بهترین فیلم درام 2018

پنجاه طیف آزادی (Fifty Shades Freed)

ساخته جیمز فولی که دنباله‌ای بر فیلم «پنجاه طیف خاکستری» است و باز هم داکوتا جانسون و جیمی دورنان در آن بازی می‌کنند. هر دو فیلم براساس یک سری کتاب عامه‌پسند ساخته شده‌اند و به رابطه عجیب و غریب عاشقانه میان یک پسر ثروتمند و یک دختر ساده می‌پردازند. فیلم اول هم اثر قابل توجهی نبود اما فیلم دوم از آن هم ضعیف‌تر است. امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک 31 از 100 است.

بهترین فیلم خانوادگی 2018

خانواده شگفت‌انگیزان 2

دنباله‌ای بر یکی از موفق‌ترین انیمیشن‌های پیکسار که برد بیرد ساخته است. درباره یک خانواده ابرقهرمان که البته می‌خواهند توانایی‌هایشان را مخفی نگهدارند. امتیاز متاکریتیک فیلم 80 از 100 است.

 بیشتر بخوانید : برنامه 4 سال آینده دیزنی از جهان مارول برای اکران