خانه / وبلاگ نارنج / فیلم و سریال / خارجی / کری فوکوناگا کارگردان سری بیست و پنجمین فیلم جیمز باند شده است .

کری فوکوناگا کارگردان سری بیست و پنجمین فیلم جیمز باند شده است .

خارجی ; فیلم و سریال ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ | ۱۲:۱۹ 10 بازدید

بعد از کش و قوس‌های فراوان سرانجام اعلام شد کری فوکوناگا نویسنده و کارگردان آمریکایی جانشین دنی بویل به عنوان کارگردان بیست و پنجمین فیلم جیمز باند شده است. این انتخاب همه را غافلگیر کرد، چون نام این فیلمساز در فهرست گزینه‌های محتمل به چشم نمی‌خورد.

دنی بویل که قرار بود نسخه جدید جیمز باند را کارگردانی کند، اوایل ماه اوت کناره گیری کرد و از آن زمان تلاش مترو گلدوین مایر و کمپانی ایان به عنوان تهیه کنندگان جیمز باند برای یافتن کارگردان به نتیجه نرسیده بود. آنها چند روز پیش فیلمنامه نویسان فیلم‌های اخیر این مجموعه را دوباره استخدام کردند ( کلیک کنید ) تا نسخه جدید فیلمنامه را بعد از انصراف بویل بنویسند.

انتخاب کری فوکوناگا نکات جالب زیادی دارد. او را بیشتر به عنوان کارگردان فصل اول سریال « کارآگاه حقیقی » می‌شناسند و در سال ۲۰۱۵ فیلم « هیولاهای بی‌ریشه » را با بازی ادریس البا ساخت. او نخستین کارگردان آمریکایی فیلم‌های رسمی جیمز باند خواهد بود.

او همچنین بعد از لی تاماهوری سازنده « روزی دیگر بمیر » دومین کارگردان غیر سفیدپوست سری فیلم‌های مامور 007 است. پدر کری فوکوناگا اصلیت ژاپنی دارد و خودش در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا متولد شده است.

انتخاب او برای کارگردانی فیلمی از سری جیمز باند از سوی دیگر به این دلیل جالب است که او شهرت دارد در آثارش به انسان‌های با ذهن پریشان و کشورهای در هم شکسته پرداخته و این کار را با راز و رمز و ایجاد ترس انجام داده است. شاید حضور او در بیست و پنجمین فیلم جیمز باند معنایش این باشد که این بار وحشت باند بودن به نمایش دربیاید.

فیلمبرداری فیلم جدید جیمز باند در ماه مارس 2019 آغاز می‌شود و از 14 فوریه 2020 اکران خواهد شد. مترو گلدوین مایر پخش فیلم در آمریکای شمالی و کمپانی یونیورسال پخش بین‌المللی آن را بر عهده خواهند داشت. تغییر کارگردان باعث تاخیر در اکران فیلم شده است. جیمز باند جدید قرار بود در سال 2019 روی پرده برود.

به این مطلب امتیاز بدهید :
کری فوکوناگا کارگردان سری بیست و پنجمین فیلم جیمز باند شده است .
امتیاز شما به این مطلب

منبع : آی سینما

آخرین مطالب ، فیلم و سریال ، نرم افزار و موزیک در ایمیل شما

ارسال دیدگاه