عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: موبوگرام و تلگرام طلایی که تحت لیسانس تلگرام فعالیت می‌کنند فعلا در فاز بسته شدن قرار ندارند.

به گزارش نارنج آنلاین به نقل از خبرآنلاین ، ابوترابی افزود : چون این دو برنامه داخلی‌تر بوده و بک‌آپ داخلی دارند، به همین دلیل تصمیمی برای بسته شدن آنها وجود ندارد.

ابوترابی در عین حال با اشاره به افزایش ظرفیت پیام رسانهای داخلی گفت: از دی ماه تاکنون ظرفیت پیام رسانهای داخلی ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده. پنج پیام رسان داخلی یعنی گپ ، بله ، ایتا ، سروش و ویسپی از جمله پیام رسانهای داخلی هستند که با بیشترین ظرفیت در اختیار مردم بوده و می توانند تا مرز ۸۵ میلیون نفر را پوشش دهند.

ابوترابی خبر داد: طبق شنیده‌ها در آینده نزدیک و احتمالا اوایل اردیبهشت تمامی پیام رسان‌های خارجی و در وهله اول تلگرام و بعد اینستاگرام و واتس‌اَپ در صورت عدم پذیرش قوانین کشورمان بسته می‌شوند.

البته همین طوری که پیگیر اوضاع تلگرام هستید متوجه شدید روسیه تلگرام را فیلتر کرده است که تلگرام با آپدیت جدیدش فقط در روسیه طرح فیلتر کردن این اپلیکیشن را در روسیه سخت کرده و روسیه مجبور به هزینه بیشتر کرده است ، احتمال دارد که با فیلتر تلگرام در ایران ، تلگرام هم در ایران با اپدیتی مثل روسیه رو به رو خواهد شد تا هزینه فیلتر را افزایش دهد .

تلگرام با این اپدیتش تلگرام را به سرور های ابری گوگل و آمازون وصل کرد که روسیه باید آی پی های گوگل و آمازون را نیز مسدود کند که با این کار عملا در اینترنت روسیه اختلال هایی به وجود خواهد آمد .