25 پسورد محبوب کاربران جهان ، 123456 در صدر محبوب ترین پسورد

اخبار ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۵:۴۸ 110 بازدید

از قرار معلوم هشدارهای سازمان‌های امنیت سایبری تاثیر چندانی نداشته و ۱۲۳۴۵۶ همچنان محبوب‌ ترین پسورد مورد استفاده کاربران در جهان است!

آنالیز حدود ۱۰ میلیون گذرواژه‌ مشخص کرد که کاربران جهان همچنان ترجیح می‌‌‌دهند پسورد ۱۲۳۴۵۶ را برای حساب‌های کاربری خود استفاده کنند.

به گزارش نارنج آنلاین به نقل از فارنت ، اگر به بحث‌های امنیت اینترنت علاقه داشته باشید حتماً‌ در جریان هستید که هر از گاهی شاهد سرقت اطلاعات کاربران در ابعاد وسیع هستیم. با این حساب انتظار می‌رود کاربران از وقوع چنین حادثه‌هایی درس بگیرند و گذرواژه‌های ساده و قابل حدس زدن را انتخاب نکنند اما ظاهرا ذات انسان‌ها همیشه تمایل به استفاده از روش‌های ساده دارد و انتخاب پسوردهای سخت و غیر قابل حدس زدن با گروه خون بعضی‌ها جور در نمی‌آید.

به همین منظور شرکت امنیتی Keeper حدود ۱۰ میلیون گذرواژه‌ای که در سال ۲۰۱۶ هک شده‌ بودند را بررسی کرد و مشخص شد که ۱۷ درصد از این کاربران برای پسورد خود عبارت ساده ۱۲۳۴۵۶ را انتخاب کرده بودند.

جالب است بدانید گذرواژه ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ نیز در رتبه دوم قرار دارد و بعد از آن شاهد پسورد QWERT هستیم که از جانب کاربران زیاد استفاده شده است، پسورد‌های ۱۲۳۴۵۶۷۸ و ۱۱۱۱۱۱ نیز در رتبه‌های چهارم و پنجم گذرواژه‌های ناامن دنیا قرار دارند که در سال ۲۰۱۶ از جانب کاربران بیشتر استفاده شده‌اند.

هکرها ابزارهایی در اختیار دارند که در عرض چند ثانیه می‌توان به کمک این ابزارها گذرواژه‌های ۶ کاراکتری را هک کرد اما باز هم در کمال تعجب کاربران اصرار بر استفاده از گذرواژه‌های کوتاه و آسان دارند.

مطالب پیشنهادی :  لینکدین دفتر جدیدی در آلمان شهر برلین افتتاح خواهد کرد

انصافاً هم باید اعتراف کرد پسوردهای طولانی زودتر فراموش می‌شوند اما باز هم دلیل نمی‌شود که کاربران پسوردهای ساده و کوتاه را انتخاب کنند.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به فهرست رایج‌ترین گذروا‌ژه‌هایی داشته باشید که به راحتی هک می‌شوند. اگر گذرواژه شما نیز در این فهرست بود، توصیه می‌‌کنیم هرچه سریع‌تر پسورد خود را تغییر دهید.

 1. ۱۲۳۴۵۶
 2. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
 3. qwerty
 4. ۱۲۳۴۵۶۷۸
 5. ۱۱۱۱۱۱
 6. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
 7. ۱۲۳۴۵۶۷
 8. password
 9. ۱۲۳۱۲۳
 10. ۹۸۷۶۵۴۳۲۱
 11. qwertyuiop
 12. mynoob
 13. ۱۲۳۳۲۱
 14. ۶۶۶۶۶۶
 15. ۱۸atcskd2w
 16. ۷۷۷۷۷۷
 17. ۱q2w3e4r
 18. ۶۵۴۳۲۱
 19. ۵۵۵۵۵۵
 20. ۳rjs1la7qe
 21. google
 22. ۱q2w3e4r5t
 23. ۱۲۳qwe
 24. zxcvbnm
 25. ۱q2w3e

آخرین مطالب ، فیلم و سریال ، نرم افزار و موزیک در ایمیل شما

ارسال دیدگاه